What are you looking for?
Ulaşım

Ulaşım

Ankara’nın ilçesi olan Kızılcahamam 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğanın eşsiz güzelliği ve termal suyun faydaları ile birçok kültürel mirası barındırır.

Çevre illerden karayolu ile ulaşımın oldukça rahat olduğu Kızılcahamam’a ulaşım sağlayabileceğiniz üç ana otoyol bulunmaktadır. Otelimiz tam olarak kızılcahamam şehir merkezinde yer almaktadır.

İstanbul ve Çevre İllerden Gelen Misafirlerimiz

İstanbul- Ankara otoyolunu kullanabilirler.

İzmir ve çevre şehirlerden gelen Misafirlerimiz

Ankara- İzmir otoyolunu kullanabilirler.

Niğde ve Mersin taraflarından gelen Misafirlerimiz

Niğde – Ankara Otoyolu’nu kullanabilirler.

Havayolu ile Kızılcahamam ilçesine nasıl ulaşabilirsiniz ?

Ankara Esenboğa Havalimanına 90 km uzaklıkta yer alan otelimize : Özel Transfer veya Shuttle hizmetimiz ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Not : Esenboğa havaalimanından kalan Belko otobüsleri sayesinde Aşti (Otogar)’dan kalkan kızılcahamam otobüsleri ile daha uygun fiyatlara yolculuk yapabilirsiniz.

Kızılcahamam’a en kolay Nasıl Gidilir?

Karayolu. Demiryolu ile rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Havaalanı yolu ile direk kızılcahamam ilçesine giden herhangi bir taşıt mevcut değildir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak için; havalimanından çıktıktan sonra Ankara Otobüs Terminali’ne Belko ile aktarma yapmaları gerekmektedir. Buradan, Kızılcahamam otobüslerini kullanarak ilçeye aktarmalı olarak ulaşım sağlanabilir. 

AŞTİ Otobüs Terimali’nde indikten sonra, Kızılcahamam’a giden servisler kullanılarak gidilebilir. Bu şekilde ulaşım, ortalama 1- 1.5 saat sürmektedir. Otobüs terminalinden Kızılcahamam’a otobüs ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Kızılcahamam’a Tren ile Ulaşım

İzmir Mavi Tren ve Yüksek Hızlı Tren hatları kullanılarak İstanbul, İzmir, Kütahya, Konya, Balıkesir, Manisa ve Eskişehir illerinden Ankara’ya tren yolculuğu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yüksek Hızlı Tren hatları ile Çankaya ilçesinde bulunan istasyonda indikten sonra, Kızılcahamam’a aktarmalı olarak gidilmektedir. Yüksek Hızlı Tren hatları ile İstanbul – Ankara arası 5 saat, Eskişehir- Ankara arası 1.5 saat ve Ankara-Konya arası 2 saat sürmektedir.

İzmir Mavi Tren hatları ile Ankara’ya ulaşım; İzmir’den ortalama 14 saat, Manisa’dan ortalama 12 saat, Balıkesir’den ortalama 10 saat, Kütahya’dan ortalama 5 saat ve Eskişehir’den ortalama 3 saat sürmektedir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Çerez Politikası